Gülümse Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak yüzlerde tebessüm olmak amacıyla bu yola çıktık. Sağlıklı çocuklar, sağlıklı toplum ve sağlıklı nesillere katkıda bulunabilmek yegane hedefimizdir.

Özellikle Bayrampaşa İlçesi’nde tek olmamız sebebiyle de, hem Bayrampaşamız hem de çevre ilçeler açısından önem taşımaktayız.

Üstelik ulaşım da çok kolay. Bayrampaşa Sağmalcılar Metrosuna yalnızca 5dk yürüme mesafesinde konumlanmaktayız. Arabalı danışanlarımız  için yakın mesafede otopark bulunmaktadır.

Hizmetlerimiz

 • Oyun Terapisi
  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
  • Kum Tepsisi Terapisi
  • Gelişimsel Temas
  • Sanat Terapisi
  • Aile Grup Oyun Terapisi
 • EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi
 • Bilişsel-Davranışçı Terapi (Çocuk, Ergen, Yetişkin)
 • Çift Terapisi
 • Aile Danışmanlığı
 • Psiko-eğitim
 • Online Terapi

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Bu terapi tekniğinde terapist kontrolü çocuğa verir ve kendini keşfetmesi için gereken kaynakları bulmasına katkıda bulunur. Davranış odaklı değil çocuk odaklı bir terapidir.

Terapist çocuğun duygularını kabul eder ve ona geri yansıtır. Oyuncaklarla döşenmiş oyun odasında uygulanan bu terapi yaklaşık 45 dk sürmektedir. Terapinin başarıya ulaşması için en az 6- 12 seans düzenli haftada bir terapiye devam edilmesi istenir. Travmatik vakalarda 24 seans kadar gidilebilmektedir. 3-9 yaş arası çocuklarla uygulanmaktadır.

 

Hangi Sorunlara İyi Gelir?

Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite, Saldırganlık, Öfke, Kardeş Kıskançlığı, kaka tutma-kaçırma veya idrar kaçırma, tırnak yeme ve parmak emme, çekingenlik, kaygı bozukluğu, korkular, travmalar(ölüm, kaza, istismar, hastalık v.b.), çocukluk çağı mastürbasyonu ve bunlar gibi çocuklarda görülen bir çok davranış sorununu iyileştiren bir terapidir.

Kum Tepsisi Terapisi

Ergen ve yetişkinlere uygulanan bir terapidir. Kum dolu bir tepsi ve 150 minyatürle uygulanır. Kum tepsisi terapisi direkt beyne etki eden bir terapidir. Yaşadığımız problemler, travmalar ve olumsuz deneyimler beynimizin sinapslarında dikenlenmeler oluşturur ve bu nedenle bireylerde davranış sorunları ve uyumsuzluklar ortaya çıkar.

Kum tepsisi terapisi beyinde yeni sinir sistemleri oluşturur, beynin lobları arasındaki alışveriş artar ve sinapslardaki dikenlenmeler düzelir. Bunun sonucunda da kişi artık kendini iyi hissetmeye başlar ve sorunlu davranışları ortadan kalkar. Yine 12 seans devam edilmesi gerekir bazen problemin yoğunluğuna göre bu süreç daha uzun sürebilmektedir.

Gelişimsel Temas Terapisi

Bağlanma teorisinden ortaya çıkılarak geliştirilen bir terapidir. Sağlıklı bağlanmanın temelinde dokunma olduğu teorisinden ortaya konulmuştur. Terapistle çocuk annenin de olduğu ortamda güvenli dokunma oyunları oynayarak terapi yapar. Otizmli çocuklarda sosyal gelişime katkıda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yaşamın ilk iki yılında sağlıksız bağlanma yaşayan çocuklarda ortaya çıkan problemli davranışları tedavi eder. Sınırda zeka problemi olan çocukların zeka gelişimine katkıda bulunduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Uzm. Psk. Sümeyra Çetinkaya Özgeçmiş

Gülümse Psikolojik Danışmanlık Merkezi Kurucusu Sümeyra Çetinkaya 1986 İstanbul’da doğdu.

2009 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu.

2009-2014 yılları arasında 5 farklı yuva ve Bayrampaşa Bilgi Merkezi Psikolojik Danışmanlık Biriminde çalıştı.

2015-2017 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanlığı ve Eğitimi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezlerinde Uzman Psikolog olarak terapi uyguladı.

2016 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Tezli Yüksek Lisans mezun oldu.

2015-2016 yılları arasında Amerikan Oyun Terapisi Derneği Onaylı Uluslararası eğitmenden bir yıl boyunca çeşitli oyun terapisi eğitimlerini ve süpervizyonlarını alarak sertifikalarını tamamladı. Bunun yanı sıra Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine katılarak sertifikasını aldı.

2017 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisinde Bilimsel Makalesi Yayınlandı. Şu an kendi kurmuş olduğu Gülümse Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde terapi hizmeti vermektedir.

2018 Şubat ayında Davranış Bilimleri Enstitüsünden Emdr Terapisi eğitimini almış, süpervizyonlarını başarıyla tamamlayarak uygulayıcı sertifikasına hak kazanmıştır. O günden beri ergen ve yetişkinlerle Emdr terapisi uygulamaktadır.

©2023 GulumsePsikoloji.com

Log in with your credentials

Forgot your details?